وِندُر : هویت کالا

وِندُر

درباره ی وِندُر


فرصت های هویت کالا برای صنعتگران

از نگاه فروش ، با وجود شرایط حاکم بر مکانیزم سفارش کالا از شرکت های عمومی و دولتی به صنعت مبنی بر پیشگیری از قاچاق کالا و حمایت از تولید داخلی ، اثبات هویت کالای خود توسط صنعتگر مبنی بر ایرانی بودن ، یک التزام در دریافت سفارش از شرکت های مذکور میباشد.
از نگاه تامین ، برای حفاظت و مدیریت هرچه بهتر موجودی در کارخانه از یک سو و ارتقای بهره وری در زنجیره ی تامین از سوی دیگر ، نیاز به شناخت صحیح و استاندارد نسبت به کالاهای درفت تامین می باشد .

چگونگی هویت بخشی به کالا

ابزار وِندُر این امکان را به کاربر خواهد داد تا پس از تعریف کالاهای خود در سامانه ، آنها را گروه بندی نماید. هر کالا اطلاعاتی از قبیل توضیحات ، مشخصات فنی و ظاهری ، تصاویر و غیره را از کاربر دریافت خواهد نمود. در ادامه سامانه یک آدرس اینترنتی اختصاصی به ازای هر کالا تولید خواهد کرد که حاوی شناسنامه الکترونیک آن کالا میباشد . امکان دسترسی به صفحه اختصاصی کالا از طریق کد خوان (QRcode)نیز فراهم شده است.
شناسنامه الکترونیک کالا ، هویت آن میباشد.

فرصت های هویت کالا برای مصرف کنندگان

شناخت صحیح کالا عاملی است که مصرف کننده در مدیریت نیاز خود و خانواده خود به جِد نیازمند است. سامانه وِندُر با ارائه ی خدمت مذکور این امکان را برای مصرف کننده فراهم می آورد که در ساده ترین حالت ممکن شناخت کاملی از کالای مورد تقاضای خود حاصل نماید.
مصرف کننده گرامی با وِندُر کالای با کیفیت خریداری کنید.وِندُر
مقدمه

توجه به هویت کالا در توسعه و ثبات بازار عرضه و تقاضا یک ضرورت است ؛ حال آنکه حدود 25 سال است در عرصهء جهانی ، این مهم مورد توجه قرار گرفته و در حوزه طبقه بندی کالا قدم های مهمی برداشته شده است . لذا در دل این پیشرفتها استانداردهای مساعدی همچون GS1 ، HS و ... شکل گرفته اند .


ماموریت سرویس شناسنامه الکترونیک وِندُر

ماموریت سرویس شناسنامه الکترونیک وندُر هویت کالا ست حال با احترام به قدم های برداشته شده در حوزه طبقه بندی کالا در چهارچوب استانداردهای موجود در حوزه طبقه بندی کالا ، اقدام به جمع آوری ، نگهداری و نشر اطلاعات توصیفی کالا می نماید .
وِندُر یک تکنیک یا روش نیست بلکه راهکاری مبتنی بر تکنیک متا دیتا است ، برای پاسخ به یک نیاز ؛که آن شفافیت در هویت کالای قابل عرضه توسط تولید کننده می باشد . توجه به این مهم از سوی دیگرعامل افزایش بهره وری در زنجیره ی تامین شخص تولید کننده نیز می باشد. شناسنامه الکترونیک کالا نگاهی جامع و مانع به اطلاعات نامتقارن کالا می باشد ؛این نگاه به قسمی نظام مند مرزهای خود را با استاندردهای طبقه بندی کالا همچون GS1 مجزا می سازد .حال این وجه تمایز به معنی تکامل می باشد نه تقابل . ما در شاخص بندی اطلاعات توصیفی هویت کالا نظام قائل هستیم ، نه در انتشار و آدرس دهی ، همچنین بخشی از اطلاعات مرتبط باطبقه بندی را عیناً از استانداردهای مربوطه ارث بری می نماییم .


اهداف
1- در دسترس قرار دادن اطلاعات نامتقارن کالا و ايجاد اطمينان در تبادل آن میان عرضه کننده و تقاضا کننده
2- ساده سازی ، سرعت بخشی و توسعه ی امنیت در جریان آزاد اطلاعات
3- افزایش بهره وری در فرآیندهای زنجیره ی تامین برای صنعت
4- ساخت منبع (اطلاعات وآمار) برای تغذیه ی فرایندهای تصمیم سازی و تبیین استراتژی
5- ايجاد جریان آزاد اطلاعات
6- تسهیل پایش کالا
7- جلوگيري از اتلاف منابع ملی با کاهش قاچاق در کشور

نیاز به دریافت مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید:

شماره تماس: 02188782855 آدرس ایمیل: info@irvendor.com